سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: ارتباط حالت خوابیدن با شخصیت افراد
Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت

ارتباط حالت خوابیدن با شخصیت افراد 1394/07/18

ارتباط حالت خوابیدن با شخصیت افراد
هنگام خواب هزارتا غلت و پیچ می‌خورید، بالشت بغل می‌کنید، پتو را کنار می‌زنید، بعد صدای وز وز پشه می‌شنوید، پتو را روی سرتان می‌کشید تا پشه‌ی لعنتی دست از سر کچل‌تان بردارد. روی شکم، روی پهلو، طاق باز… هیچ کدام جواب نمی‌دهد، تصمیم می‌گیرید که دست‌تان را بگذارید زیر بالشت، با صورت در بالشت می‌روید، یکم ریلکس می‌شوید… چشمان‌تان گرم می‌شود… خرررررر پف، خرررررر پف…
…اهو اهو، با سرفه بیدار می‌شوید، آب می‌خورید و نگاهی به ساعت می‌اندازید، تنها ۱۵ دقیقه گذشته!!! وااااای!! تازه با خودتان فکر می‌کنید که شاید امشب موقعیت مناسبی برای تغییر حالت خوابیدن نبود.. به حالت همیشگی در می‌آیید و هنوز به گوسفند چهارم پنجم نرسیده، در دربار پادشاه هفتم هستید!
اما واقعا حالت خوابیدن اینقدر مهم است؟ معلومه که هست! تازه دانشمندان هم کلی در این باب تحقیق کرده‌اند و ارتباط بین حالت خواب هر فرد را با ویژگی‌های کلی شخصیتی و روحیاتش مقایسه کرده‌اند. در این تحقیق، محققان حالت‌های خواب را به شش حالت کلی تقسیم کرده‌اند که در این مقاله می‌خوانید.
 
 
۱-حالت جنینی
کسانی هستند که پاهای‌شان را درون شکم جمع می‌کنند.

ارتباط حالت خوابیدن با شخصیت افراد

این افراد در ظاهر قوی و محکم، اما در باطن حساس هستند. این افراد در برخورد اول خجالتی و کمرو هستند، اما زود خودمانی می‌شوند. این حالت خوابیدن یکی از متداول‌ترین حالت‌ها است، که ۴۱% از ۱۰۰۰ نفری که در مطالعه شرکت کردند، این مدلی می‌خوابیدند. زنان بیش از ۲ برابر مردان در این حالت می‌خوابند.
دراز کشیدن با هر دو دست در کنار بدن، دقیقا مانند چوب خشک.
 
این افراد زندگی را سخت نمی‌گیرند و اجتماعی هستند. عاشق بودن در جمع هستند و به غریبه‌ها  اعتماد می‌کنند. اما ممکن است یکم ساده لوح باشند.
۳- حالت مشتاق!
دراز کشیدن به پهلو با هر دو دست به سمت جلو، که انگار با آغوش گشوده مشتاق گرفتن چیزی هستند!
 
این افراد طبیعت گشاده‌رویی دارند، اما بعضی اوقات هم که روی دنده‌ی لج بیفتند، شکاک و بدبین هستند. این افراد دیر تصمیم می‌گیرند، اما وقتی که دیگر عزم‌شان را جزم کنند، آسمان هم به زمین بیاید تصمیم‌شان را تغییر نمی‌دهند.
۴- حالت سرباز
طاق باز دراز کشیدن با دست‌ها در کنار بدن، مانند سرباز خبردار!
 
این افراد که احتمالا بعد از دوران سربازی به این حالت می‌خوابند (!)، مانند یک سرباز نمونه، اغلب افرادی آرام و کم حرف هستند. زیاد از سروصدا و شلوغ کاری خوش‌شان نمی‌آید، اما نسبت به دیگران و حتی خودشان سخت‌گیر هستند و هر چیزی راضی نمی‌شوند.
۵- حالت دَمَر
خوابیدن روی شکم و بغل کردن بالشت، با گردن چرخانده به یک سمت!
 
اغلب آدم‌های اجتماعی و رفیق بازی هستند، اما بعضی اوقات عصبی و نازک نارنجی می‌شوند که اصلا میانه‌ی خوبی با انتقاد و یا شرایط بحرانی ندارند.
۶- حالت ستاره‌ی دریایی
خوابیدن به پشت با دست و پاهای باز، مثل پاتریک در باب اسفنجی!
 
این دسته افراد دوستان خوبی بدست می‌آورند چرا که همیشه آماده‌ی گوش دادن و کمک کردن به دیگران هستند. اما کلا دوست ندارند مرکز توجه باشند. برعکس پاتریک!!

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:گروههای مطالب

آرشیو ماهیانه

جدیدترین مطالب

گالری تصاویر

آمار بازدید


  » بازدید امروز : 111
  » بازدید دیروز : 108
  » بازدید هفتگی : 219
  » بازدید ماهیانه : 2780
  » بازدید سالانه : 128274
  » کل بازدیدها : 1258869

درباره مدیر