سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: نوشته های روی در های جهنم
Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت


سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: نوشته های روی در های جهنم

 
 
 

» آمار بازدید


» بازدید امروز : 22
» بازدید دیروز : 108
» بازدید هفتگی : 130
» بازدید ماهیانه : 2691
» بازدید سالانه : 128185
» کل بازدیدها : 1258780

 

» جدیدترین مطالب

کیف کفش زنانه
سخنان استاد الهی قمشه ای
یکی از اسماء خدا یاکریم الصَّفْح '
جنگ سرد
103 نکته برای شادتر زندگی کردن
رابطه قران با شیمی(معجزه شیمی قران)
رابطه فیزیک باقران وسخن امام صادق علیه السلام
تعویض پرچم گنبدامام رضا
کیف کفش چرم قائم(عج)
بازاریابی شبکه ای و کلاهبرداری

 
 


نوشته های روی در های جهنم 1394/02/23

نوشته های روی در های جهنم
پیامبراسلام(ص) در سفر عظیم آسمانی ((معراج)) با همسفر گرامی خود جبرئیل از بهشت و جهنم دیدن کرده ، انواع نعمت های درخشان بهشت را از نزدیک دیدند ، شعله های وحشت آور و عذاب های گوناگون دوزخ را نیز مشاهده کردند.دیدار به پایان رسید ،آنگاه عزم مراجعت نموده و انجا را به قصد خروج ترک کردند.هنگام مراجعت،جبرئیل از رسول خدا(ص)پرسید : آیا آنچه که بر روی در های بهشت و جهنم نوشته شده بود ، خواندی یا نه؟
حضرت فرمود: نه نخواندم ، باید برگردیم و با هم آن نوشته هارا بخوانیم. به این ترتیب ابتدا از در های بهشت دیدن کردیم و سپس به دیدار نوشته های درهای جهنم رفتیم و دیدیم سخنانی بر روی در های هفتگانه دوزخ به این ترتیب نوشته شده است :
در درب اول-کسی که می خواهد در روز قیامت برهنه نباشد ،  در دنیا برهنگان را بپوشاند.کسی که می خواهد در روز قیامت تشنه نباشد تشنگان را در دنیا سیراب کند و کسی که می خواهد در روز قیامت گرسنه نباشد ، گرسنگان را در دنیا طعام بدهد.
در درب دوم-آن کس که امیدوار به خدا بود سعادتمند است. آن کس که از خدا ترسید از حوادث محفوظ و ایمن است.آن کس که به غیر از خدا امیدوار است و از غیر خدا می ترسد ، هلاکت و غرور او را گرفته است.
در درب سوم-سه طایفه مورد لعن خداوند هستند:   1-دروغگویان. 2-بخیلان. 3-ستمگران
در درب چهارم-آن کس که به اسلام اهانت می کند خدا او را ذلیل و خوار نماید .آن کس که به خاندان جلیل پیامبر(ص) توهین کند ، خدا او را ذلیل و خوار نماید. آن کس که ستمکار را در ستم او بر دیگران کمک کند ، خدا او را ذلیل می کند.
در درب پنجم-پیروی از هوا و هوس نکن ، چون هوا و هوس در برابر ایمان است.گفتار بی مورد و سخنان زیادی که سود بخش نیست نگو،تا از نظر خداوند نیوفتی. یاور ظالم نباش ؛ زیرا بهشت برای ستمگران آفریده نشده است.
در درب ششم-من بر انسان هایی که از راه کسب معاش و سعادت و آبروی خود ، تلاش و کوشش می کنند حرام است. من به آن هایی که کمک به امور خیریه می کنند و احسان و انفاق می نمایند حرام هستم . من به آن هایی که روزه می گیرند حرام هستم .
در درب هفتم-پیش از ان که خداوند به حساب شما رسیدگی کند ، به حساب خودتان برسید. پیش از آن که خداوند شما را سرزنش کند ، خود را سرزنش کنید. پیش از آن که شما را به محکمه عدل الهی رهنمون سازند خدا را همواره بخوانید که پس از آن قادر به این کار نخواهید بود.
 محمد ابراهیمی

نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد: 


 
 
 
 
 

اطلاعات مدیر وبلاگ:

تماس با مدیر سایت

اطلاعات تماس

 
 

گالری تصاویر:


 
 

جستجو:

جستجو در محتوا   


 
 

لینکهای مرتبط:


 
 

لیست کتاب ها: 
 

دوستان:


 
  Copyright 2012 . All Rights Reserved