سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: پنج طراحی برترموتورسیکلت برقی درسال 2018
Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت

سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: پنج طراحی برترموتورسیکلت برقی درسال 2018
 
چت روم
:
:
:
وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی
پنج طراحی برترموتورسیکلت برقی درسال 2018
پنج طراحی برترموتورسیکلت برقی درسال 2018
موتورسیکلت مفهومی ساسوگا
این طراحی بیشتر شبیه ربات جنگنده در فیلم «جنگ ستارگان» به‌نظر می‌رسد تا موتورسیکلت الکتریکی. همین امر باعث می‌شود بسیار جذاب‌تر از حدمعمول باشد. در این طراحی، باک بنزین متداول حذف شده و دلیلی وجود ندارد فرمان را زیر قطعه‌ای به‌شکل باک قرار ندهیم. در موتورسیکلت مفهومی ساسوگا (SASUGA) چراغ جلو کاملا حذف می‌شود و سرنشین به‌شکلی نامعمول روی زین خواهد نشست تا طراحی آن بیش‌ازپیش متفاوت به‌نظر برسد.
شاید جالب‌ترین بخش این موتورسیکلت برقی تعلیق جلو و عقب باشد. محل قرارگیری باتری‌ها شبیه بلوک سیلندر V-Twin، از بدنه به سمت بیرون برجسته شده‌اند. موتورسیکلت ساسوگا دستاورد هنر طراحی Matt Tkocz، طراح لس‌آنجلسی است که تصمیم گرفت طرح بسیار خاصی برای موتورسیکلت برقی و مفهومی خود ارائه دهد.
موتورسیکلت برقی SOL
                                          
در طراحی این موتورسیکلت برقی از موشک الهام گرفته شد است و همین آن را از طرح‌های متداول متمایز می‌سازد. طراح آلمانی SOL Pocket Rocket آن را با زین و فرمان نصب‌شده بر لوله‌ای واقع بالای چرخ‌ها ساخته است. این موتورسیکلت چندان گران‌قیمت نیست و قیمت مدل پایه‌ی آن از ۶,۰۰۰ دلار شروع می‌شود. حداکثر سرعت نسخه‌ی پایه حدود ۵۰ کیلومتربرساعت است و شعاع حرکتی آن نیز به ۵۰ کیلومتر محدود می‌شود. این درحالی‌ است که نسخه‌ی پیشرفته مجهز به باتری بزرگ‌تر می‌تواند به سرعت ۸۰ کیلومتربرساعت برسد و شعاع حرکتی آن نیز به ۸۰ کیلومتر می‌رسد. 
طرح مفهومی RMK E2 
 
می‌دانیم همیشه طرح‌های جدید به تولید نمی‌رسند؛ اما گاهی برخی نوآوری‌ها در طراحی تحسین‌برانگیز هستند و همین باعث می‌شود نگران تولیدنشدن آن‌ها نباشیم. این ایده‌ی فنلاندی نیز نوعی موتورسیکلت برقی مفهومی است که هاب را حذف می‌کند. با این طراحی در آینده، احتمالا موتورسیکلت‌های بدون توپی چرخ در جاده را شاهد باشیم. RMK E2 از طرح نیم‌رخی از موتورسیکلت‌های متداول برخوردار است که باتری بین پاهای موتورسوار قرار می‌گیرد. در این طرح، موتور الکتریکی در دو سمت چرخ عقب قرار می‌گیرد و به تسمه یا زنجیر برای انتقال قدرت نیازی نیست. وزن این موتورسیکلت برقی فقط ۱۰۷ کیلوگرم و حداکثر سرعتش حدود ۱۶۰ کیلومتربرساعت است و می‌تواند تا شعاع ۱۹۳ کیلومتر را با یک‌بار شارژ باتری طی کند.
موتورسیکلت برقی Saroléa Manx7
دو برادر بلژیکی به‌نام‌های تورستن و بیورن رابنس در سال ۲۰۱۰، شرکت موتورسیکلت‌سازی Saroléa را خریدند و مسیر آن را برای ارائه‌ی طراحی جدید موتورسیکلت ادامه دادند. آن‌ها با عرضه‌ی موتورسیکلت برقی SP7 و شرکت در مسابقات Isle of Man TT نخستین‌بار به رتبه‌ی چهارم رسیدند. این پیروزی تاریخ را برای برادران رابنس تغییر داد و آن‌ها تصمیم گرفتند نسخه‌ی خیابانی این موتورسیکلت برقی را نیز تولید کنند. 
Manx7 نسخه‌ی خیابانی موتورسیکلت الکتریکی SP7 است. طراحی این موتورسیکلت شبیه کافه ریسرهای متداول است و خود را برای رقابت با همتایان خود آماده می‌کند. بسته به بسته‌ی باتری انتخابی، Manx7 تا شعاع حرکتی ۳۲۰ کیلومتر نیز می‌تواند حرکت کند. قیمت این مدل نیز باتوجه‌به ویژگی‌های آن ارزان است و مشتریان علاقه‌مند می‌توانند با هزینه‌ای حدودا ۵۰,۰۰۰ دلاری آن را بخرند. 
موتورسیکلت برقی یاماها نازو
 به‌عنوان تنها نماینده‌ی موتورسیکلت‌سازان ژاپنی این فهرست، یاماها نشان می‌دهد مرزهای طراحی موتورسیکلت را می‌توان تغییر داد و این کار بدون نیاز به اجزای معمول ممکن است. موتورسیکلت مفهومی نازو (Nazo) فقط طرح مطالعاتی به‌شمار می‌رود و نمی‌توان انتظار داشت به خط‌تولید یاماها وارد شود. صندلی شناور و شکل افقی H، روشی نوآورانه برای استفاده از مکان و فضای منفی ایجادشده بین قطعات سازنده‌ی موتورسیکلت است. دوشاخه‌ی جلو و عقب بسیار شبیه ربات به‌نظر می‌رسند. در طراحی این مدل، از گوریل‌ها الگوبرداری شده است.
تهیه کننده:محمدمهران فلاح
 
 
 

تاریخ انتشار: 1397/12/14 || بازدیدها: 0
نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد:


پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
نظر سنجی
آمار سایت

» بازدید امروز : 44
» بازدید دیروز : 108
» بازدید هفتگی : 152
» بازدید ماهیانه : 2713
» بازدید سالانه : 128207
» کل بازدیدها : 1258802