سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: خواص باورنکردنی پوست انار
Xگروه بین المللی HSE IRAN
گروه بین المللی ایمنی بهداشت

سلطان معرفت یاعلی ابن موسی الرضا(ع) :: خواص باورنکردنی پوست انار

خواص باورنکردنی پوست انار 1395/07/09
خواص باورنکردنی پوست انار

سلامت نیوز: انار ميوه بهشتي است و معمولا دانه هاي قرمز و ياقوتي آن مصرف و پوست آن دور ريخته مي شود در حالي که پوست انار خشک شده ، همانند خود ميوه داراي خواص زيادي است.

با آکنه و جوش هاي قرمز مقابله مي کند:

به علت خاصيت درماني، پوست انار به طور موثر با آکنه و جوش هاي قرمز مقابله مي کند. پوست اين ميوه غني از آنتي اکسيدان است و باکتري و عفونت ها را دور نگه مي دارد.

روش استفاده: مقداري پوست انار را در ماهيتابه تفت دهيد و پس از خنک شدن، آن را آسياب کنيد. پودر را با آب ليمو يا گلاب مخلوط کنيد و روي آکنه يا جوش بماليد.

مانع بروز چين و چروک و علايم پيري پوست مي شود:

پوست انار مانع شکسته شدن کلاژن موجود در پوست مي شود و علايم پيري و چين و چروک را به تأخير مي اندازد.

طرز استفاده:به ۲قاشق چاي خوري پودر پوست انار کمي شير اضافه کنيد. در صورت داشتن پوست چرب، گلاب را جايگزين شير کنيد. مواد را به صورت بماليد و پس از خشک شدن با آب ولرم بشوييد. براي به دست آوردن نتيجه بهتر، از اين مواد هفته اي ۲بار استفاده کنيد.

به عنوان مرطوب کننده عمل مي کند:

پوست انار از پوست در برابر آلاينده ها و سموم محيطي ديگر محافظت مي کند. تعادل PH پوست را حفظ مي کند. اسيدآلاجيک موجود در پوست انار رطوبت پوست را حفظ مي کند و آن را نرم و لطيف نگه مي دارد.

طرز استفاده:۲قاشق چاي خوري پوست آسياب شده را با مقداري ماست مخلوط کنيد و به پوست صورت و گردن بماليد و پس از ۱۰دقيقه با آب سرد بشوييد.

به عنوان اسکراب موثر عمل مي کند:

پوست انار، سلول هاي مرده پوست و دانه هاي سرسفيد و سياه را از بين مي برد.

طرز استفاده: ۲قاشق چاي خوري پودر پوست انار و يک قاشق غذاخوري شکر را مخلوط کنيد و يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق غذاخوري از هر نوع روغن طبيعي را به مواد اضافه و مخلوط کنيد. صورت را با اين اسکراب تهيه شده ماساژ دهيد و سپس بشوييد و پس از آن از مرطوب کننده استفاده کنيد.

کرم ضدآفتاب:

پوست اين ميوه از پوست در برابر اشعه مضر UVA و UVB محافظت مي کند.

طرز استفاده: پودر آسياب شده را با لوسيون يا کرمي که داريد مخلوط کنيد. از اين مواد ترجيحا ۲۰دقيقه قبل از خروج از منزل استفاده کنيد. از طرفي، مي توانيد پودر را با روغن طبيعي مخلوط و به عنوان ضدآفتاب از آن استفاده کنيد.

پيشگيري از ريزش مو و شوره سر:

پوست انار از ريزش مو و بروز شوره سر جلوگيري مي کند.

طرز استفاده:مقداري پوست انار را با روغن مو مخلوط کنيد و ريشه هاي مو را کاملا با آن ماساژ دهيد. ۲ساعت بعد يا روز بعد با شامپوي ملايم بشوييد.

درمان خانگي گلودرد:

اگر دچار گلودرد يا درد لوزه هستيد، براي تسکين درد از پوست انار استفاده کنيد.

طرز استفاده:يک مشت پوست انار را در مقداري آب بجوشانيد و از صافي رد کنيد. پس از خنک شدن با آن غرغره کنيد.

از بيماري قلبي پيشگيري مي کند:

پوست اين ميوه سرشار از آنتي اکسيدان هاي قوي است که با بيماري هاي قلبي کشنده مقابله مي کند. ميزان کلسترول و استرس را کاهش مي دهد و سلامت قلب را حفظ مي کند.

طرز استفاده:يک قاشق چاي خوري پودر انار را با يک ليوان شير ولرم مخلوط و به طور روزانه مصرف کنيد.

بهداشت دندان را بهبود مي دهد:

پوست انار با مشکلات متعدد دندان و دهان مقابله مي کند و از ايجاد بوي بد دهان، بيماري لثه و زخم دهان پيشگيري مي کند.

طرز استفاده:در يک ليوان آب، يک قاشق چاي خوري پوست انار اضافه کنيد و خوب هم بزنيد. براي رفع بوي نامطبوع دهان، روزي ۲بار با اين مخلوط غرغره کنيد. ماساژ دادن لثه با پودر پوست انار باعث التيام ورم، رفع التهاب و خون ريزي لثه مي شود، در نتيجه از بروز بيماري لثه جلوگيري مي کند. مقدار کمي فلفل سياه را با پودر پوست انار مخلوط کنيد و با انگشت به دندان بماليد و پس از ۱۰دقيقه بشوييد.

استخوان را تقويت مي کند:

پوست انار خاصيت ضدباکتريايي و ضدالتهابي دارد و از طرفي در کند کردن روند از دست رفتن تراکم استخوان به ويژه در زناني که نزديک به سن يائسگي هستند، موثر است. نتايج بررسي ها نشان مي دهد، مصرف پودر پوست انار استخوان را تقويت مي کند و مانع بروز پوکي استخوان پس از يائسگي مي شود.

طرز استفاده:شب به شب ۲قاشق چاي خوري پودر پوست انار را با يک ليوان آب ولرم مخلوط کنيد و بنوشيد.

باعث بهبود سلامت سيستم گوارشي مي شود:

پوست انار حاوي «تانن» است که التهاب روده و ورم هموروئيد را کاهش مي دهد و باعث تنگ شدن ديواره روده و مانع خونريزي هنگام اسهال مي شود و هاضمه را بهبود مي بخشد.

طرز استفاده:نصف پيمانه پودر پوست انار را به مدت ۳۰دقيقه در آب خيس کنيد. پس از نرم شدن، با يک قاشق چاي خوري زيره، ۳چهارم پيمانه شير بريده و کمي نمک در غذاساز مخلوط کنيد. براي مقابله با بواسير، التهاب روده و مشکلات هاضمه از اين معجون هفته اي ۳بار استفاده شود.


نظرات

پست نظرات
نام:


ایمیل:


عنوان:


نام سایت:


نظرات:

كد: